top of page

יום אחד בדצמבר / ג'וזי סילבר


הרומן "יום אחד בדצמבר" מתאר איך אהבה שמתבטאת בידידות גורמת לאנשים להתבגר ולהתפתח עם הזמן, אך לא בהכרח להשתנות.


 

בקצרה... הספר "יום אחד בדצמבר" עוקב אחרי לורי ג'יימס, צעירה בשנות העשרים של חייה שגרה עם החברה הכי טובה שלה, שרה. לורי חולמת לעבוד בהוצאה לאור של מגזינים אבל עד שתוכל להגשים את חלומה היא נאלצת לעבוד כפקידת קבלה במלון.

הסיפור פותח בתקופת חג המולד, יום אחד מושלג בחודש דצמבר, כשלורי חוזרת הביתה מהעבודה והעיר לונדון כולה מקושטת ונוצצת לקראת החג, היא רואה מבעד לחלון האוטובוס גבר ובמבט ראשון היא מרגישה בכל חלק בגופה שהוא האחד בשבילה. עיניהם נפגשות לשבריר שנייה של קסם טהור – אהבה ממבט ראשון...

ואז האוטובוס ממשיך בדרכו אבל לורי מאמינה שהם נועדו להיפגש שוב יום אחד. במשך שנה היא סורקת כל תחנת אוטובוס וכל בית קפה בלונדון בתקווה למצוא את איש חלומותיה אותו כינתה "באס בוי", אך ללא הצלחה.

שנה לאחר מכן במסיבת חג-מולד, שרה, חברתה הטובה ביותר של לורי, מציגה בפניה את החבר החדש שלה, אהבת חייה שהכירה לפני חודש בלבד, ג'ק, נדרש ללורי רק מבט אחד בעיניו המבריקות כדי להבין שסופסוף אחרי כל הזמן הזה היא פגשה אותו שוב, "באס בוי"אהבת האמת של לורי הוא עכשיו המועמד הפוטנציאלי לחתונה של החברה הכי טובה שלה.

אלא מה...

 

לורי שומרת בסוד את רגשותיה כלפי ג'ק, אך ככל שחולפות השנים, היא מפתחת ידידות עמוקה משלה עם ג'ק ובמשך עשר שנים לורי, שרה וג'ק חווים אהבות, פרידות, שברונות לב, הזדמנויות מוחמצות וגורלות משותפים.

 

כשהתחלתי לקרוא את הספר הרגשתי שהדמות של לורי היא שטחית מידי, היא האמינה באהבה במבט ראשון והמשיכה לחפש את הבחור שראתה לשנייה אחת בלבד במשך שנה. אבל מהר מאוד האישיות שלה נחשפה לפניי, בסופו של יום אפשר להתחבר אליה מאוד בקלות מהסיבה הפשוטה שהיא כמו כל נערה – כנה, צינית, משעשעת ובקיצור אמתית. חשוב לזכור שגם אם הדרך שלה הייתה מסורבלת, לורי שמרה בסוד משרה את העובדה שהחבר שלה הוא בעצם האיש בו היא התאהבה כדי לא לפגוע ברגשות שלה ובקשר החדש שהיא כל כך מתרגשת ממנו. היא נמנעה מלהביע כל רגשות כלפיי ג'ק, למרות שזה לא ממש הצליח לה. לאורך הספר לורי התמודדה עם הקושי לתמרן בין רגשותיה המעורבים כלפי חבריה הקרובים ביותר ובין ניסיון לפתח את הקריירה שלה בחייה העמוסים בלונדון. לדעתי, היא אחראית, אמיצה, חזקה מבחוץ ושברירית מבפנים.


ובקשר לג'ק, תחילה הרגשות שלו לשרה נראו לי חזקים מידי, כאלה שלא ישאירו מקום בשביל משהו שקיוויתי שיתפתח עם לורי, לדוגמא כשהלכו ביחד לבחור מתנה לשרה הם ישבו ביחד בבר כדי להימלט מסופת השלג שבחוץ, אחרי כמה כוסות של יין לורי התוודתה בפני ג'ק שהיא זיהתה אותו מהאוטובוס מהרגע הראשון ואפילו שזיהה אותה גם, הוא הכחיש והמשיך לצאת עם שרה. אמנם, די מהר אנחנו מגלים שהאהבה של לורי וג'ק היא לא חד צדדית, שניהם התאהבו אחד בשני אבל לא באותו הזמן, בחצי השני של הספר לורי הכירה בחור חדש וביום החתונה שלהם ג'ק סופסוף הבין מה הוא מרגיש כלפיה, כשנשא נאום מול כל הקהל והתוודה שיש לו מקום בלב ששייך רק לה.


 

"לפעמים פשוט פוגשים את הבן אדם הנכון בזמן הלא נכון"

 


אני מאוד ממליצה על הספר! דבר ראשון הכתיבה כל כך טובה, משעשעת, מלאה בהומור אבל גם לא חסרים בה רגעים מרגשים עד דמעות, הסיפור ציורי ומעניק לקורא את הנופים הקסומים של לונדון בשלג.


בנוסף, חשבתי שהדמויות מאוד אמיתיות וכנות, לא כל ספר רומנטי צריך להיות מושלם עם זוג שמתאהב נואשות ובמהירות. אהבה בחיים האמיתיים היא מסובכת ולא פשוטה בכלל, כשהלב מעורב אנשים עושים טעויות ובוחרים בחירות שגויות, הספר הזה מציג באופן מושלם את הפרספקטיבה הזאת וזאת אחת הסיבות שאני אוהבת אותו.


 

הרומן מסופר דרך נקודת המבט של שתי דמויות; לורי ג'יימס וג'ק אומארה, ומתאר לנו את הרגשות האמיתיים שלהם מאחורי המעשים. הספר מתמקד בחודשים ספציפיים בחיי הדמויות ומראה לקוראים איך אנשים מתפתחים עם הזמן אך לא בהכרח משתנים. זהו סיפור מציאותי שמציג התבגרות ואהבה בידידות ולא רק במערכות יחסים, אמירת אמת, גיבוש זהות, וניואנסים במערכות היחסים בין אנשים.


הפתיחה המאוד מתקתקה ומעט הזויה מעבירה מסר מקסים שמה שנועד להיות, תמיד ימצא דרך לקרות, אך לא באה על חשבון הסיפור המציאותי הזה שכל אחד יכול להזדהות אתו. זה סיפור קסום שמספק לקוראים תובנות על החיים; הוא מראה מה זאת חברות אמת חזקה, את החשיבות של כנות במיוחד עם האנשים היקרים לנו ומלמד אותנו להעריך את מה שיש. הוא מאוד מצחיק וכן, ולעיתים מעורבב קצת עם עצב.

הסיום מרגש –

חג מולד באושר ועושר. 

קישור לטריילר:
47 צפיות2 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

2 Comments


Noa Shellim
Noa Shellim
Dec 27, 2022

בחרתי בספר "יום אחד בדצמבר" מפני שאהבתי מאוד את התמונות והעיצוב של הספר ובנוסף הסיפור עצמו היה בשפה שכיף לקרוא אותה, ומאוד מעניין.

הספר מדבר על התאהבות בין לורי וג'ק שהיא נראית כמו אהבה ממבט ראשון אך בסוף היא מתממשת אחרי תקופה מאוד ארוכה ואחרי המון סיבוכים.

אני למדתי שאם יש אהבת אמת בסוף היא תתממש גם אם זה אחרי תקופה ארוכה ומסובכת ושלא צריך להתייאש.

הספר מציג סיפור אמיתי וכן של זוג שמתאהב באופן שאינו מושלם ומסובך בשונה מסיפורים רגילים ולכן התעניינתי לקרוא את הסיפור הזה.

מנועה שלים

Like

אגם, כתבת דברים יפים מאוד על הספר. ניכר שחווית הקריאה שלך הייתה מאוד מהנה. את מעבירה אותה בחלקים השונים של הבלוג. נדמה לי שהספר משלב בין החלום הרומנטי מהאגדות לבין המציאות ובזה קסמו.

יפה מאוד!

Like
bottom of page