top of page

איתנו זה נגמר- קולין הובר
איתנו זה נגמר - ספר הנכתב על ידי הסופרת קולין הובר, ספר רומנטי הכולל סיפור טרגי שמציג את המציאות של הצעירה לילי בלום.

הספר מעלה את המודעות לנושא האלימות במשפחה. יחודו בנקודת המבט של הקורבן. הוא חושף את רגשותיה, מחשבותיה והתנהלותה של אשה במצבים קשים אלה.
 


סיפורה של ליליהספר עוסק בחייה של לילי בלום, צעירה בת 23 המתגוררת בעיר בוסטון, בחורה משונה בעלת השיער האדום ממשפחת בלום ובתו של אנדרו בלום, ראש העיר ובעל סוכנות הנדלן המצליחה בעיר.

לילי נולדה כבת יחידה למשפחה טובה ויציבה.כעבור פרק זמן קצר, הכול השתנה כאשר

אביה התחיל לנהוג באלימות כלפי אימה.

לילי עוד הייתה ילדה קטנה אך עם הזמן היא למדה לקבל את זה. היא ידעה שאם אביה יכה את אימה לילה אחד, אחר כך במשך שבועיים הוא יהיה נחמד ויקנה מתנות, אך היא ידעה שאלה אינם חיים שגרתיים.

חייה של לילי הפכו בין רגע מחיים במשפחה מושלמת ואוהבת לחיים במשפחה מפורקת עם הרבה זיכרונות כואבים שיישארו איתה לנצח. 


אטלסכעבור כמה שנים, יום אחד, לילי חוזרת באוטובוס מבית הספר, היא מסתכלת על הילד שהיא תמיד רואה.

השניים יורדים באותה תחנה כמו תמיד והפעם לילי מחליטה לעקוב אחריו. היא מגלה שהוא גר בבית הנטוש מאוחרי ביתה ומחליטה ללכת לשם.

הוא מבחין בה ופונה אליה, והשניים מנהלים שיחת היכרות קטנה.הילד הזה הוא אטלס, הומלס שחי לבדו.

לילי ואטלס הפכו לחברים טובים, השניים בילו כל יום לאחר בית הספר עד הערב. כשהוריה של לילי חזרו מעבודתם, אטלס היה צריך לברוח מהדלת האחורית של ביתה. השניים התאהבו, לילי מעולם לא חשבה שתזכה להכיר מישהו ולהתחבר אליו כל כך.


 

כעבור מספר חודשים, אטלס היה צריך לטוס למדינה אחרת בשל החלטה של הוריו שיחזור אליהם,

השניים הבינו שהם צריכים להיפרד ולא רצו בכך.

אטלס עזב, לילי הייתה עצובה במשך זמן רב, היא הרגישה שלעולם לא תתאהב מחדש.

השניים לא התראו מאז, אטלס נשאר זיכרון אהוב של לילי בתקופה קשה בה הוא הגן עליה ואהב אותה בכל מצב. 

המפגש של רייל וליליהספר פותח במחשבותיה של לילי שמוצאת את עצמה על גג בניין באמצע הלילה בעיר בוסטון לאחר הלווית אביה. היא חושבת על כל מה שקרה בהלוויה ופתאום נכנס גבר מדלת הגג, לילי חוששת קצת, בכל זאת אמצע הלילה והיא לבדה, היא ממשיכה במחשבותיה.לפתע, הוא מבחין בלילי, המבטים שלהם מצטלבים, הם קרובים, הוא לא מגיב. הוא פונה אליה ושואל לשמה, "לילי" היא עונה, ומשם הם נכנסים לשיחת היכרות ארוכה עם הרבה "אמיתות ערומות" בשעות הלילה המאוחרות. 


הבחור הוא רייל קינקייד, נוירוכירורג, הוא בחור עקשן ואסרטיבי אבל הייתה לו חולשה אל לילי מהרגע הראשון שראה אותה. את היום שאחרי לילי מעבירה במחשבות עליו, היא התאהבה.

הזמן חולף, השניים לא יוצרים קשר, אך לילי עדיין נזכרת ברייל כל יום מחדש, בלילה המדהים שהביא ניצוץ בחייה אחרי הרבה זמן שחשבה שהכול אבוד. כעבור חצי שנה, לילי פותחת חנות פרחים, צלצול בפעמון, מישהו נכנס, זה היה רייל, לילי הייתה מופתעת לראות את רייל אחרי כל כך הרבה זמן.היא לא חשבה שתראה אותו שוב.השניים מתוודים על רגשותיהם העזים והופכים לזוג מאושר. 

כשהכול השתנה


לילי סוף סוף מצאה את האחד אחרי כל כך הרבה זמן שחשבה שלעולם לא תתאהב מחדש,

אך עם הזמן, לילי מבינה עד כמה היא טועה.


מערכת היחסים בין רייל ולילי הופכת לאלימה, לילי מגלה שרייל הוא לא מי שחשבה שהוא.

כל פעם מחדש הוא הבטיח לה שזה לא יקרה שוב, אך זה קורה,

וכך כשלוש פעמים עד שלילי חושבת על אמא שלה, על זה שהיא הבטיחה לעצמה שהיא לעולם לא תהיה במצב שלה, והיא עוזבת את רייל.


 

ציטוט


 


אני מאוד ממליצה על הספר איתנו זה נגמר, ספר רומנטי אך עם סיפור קשה שנכתב על חייה של כותבת הספר, קולין הובר. זהו ספר מרתק ומרגש שלדעתי מאוד חשוב לקריאה.

הספר עוסק בנושא האלימות במשפחה, נושא חשוב שנמצא הרבה בסביבת חיינו ואנחנו רוב הזמן אפילו לא מודעים לכך.

הספר מעלה את המודעות לנושא שהורס חיים של אנשים רבים בצורה יומיומית, וכך ככל שיותר אנשים יקראו את הספר יותר אנשים יהיו מודעים לנושא ויוכלו לעזור גם אם הם לא נמצאים בסיטואציה.

בזכות קריאת הספר קוראים רבים שמזדהים עם הנושא ,לומדים מעלילתו שעוזרת להם להבין שתמיד יש להם אפשריות ושהם אף פעם לא לבד.


 

הכתבה המוצגת עוסקת בסיפור המזעזע של האישה המדהימה שירה איסקוב. הכתבה מקושרת לספר ובעצם מתארת בצורה הטובה ביותר את נושא האלימות במשפחה שמציג הספר. הכתבה עוסקת בשירה איסקוב, אישה אשר הוכתה על ידי בעלה. היא עברה מערכת יחסים אלימה ורעילה עד שהיא הגיעה לקצה, וכמעט הסתיימה במותה. שירה הצליחה לשרוד את האלימות הרבה שעברה, ובחרה לשתף בסיפורה כדי לעלות את המודעות בחברה.


נראה שהסופרת קולין הובר הציבה את אותה המטרה. בספר מסופר על סיפור חייה הקשה.

קולין גדלה במשפחה אלימה, אביה של קולין היה נוהג להכות את אמה, עד שבחרה לסיים את המערכת היחסים בניהם. בספר מתוארות סיטואציות קשות, בהן לילי (כאמה של הכותבת) מוכה על ידי רייל (כאביה של הכותבת), דבר שמתקשר לסיפורה של שירה איסקוב. 

קישור אקטואלי


עלילת הספר "איתנו זה נגמר" עלולה להימצא לצערנו במציאות של חלק גדול מאיתנו, אפילו בצורה יומיומית. העלילה מתארת מערכת יחסים אלימה מצד רייל, בן זוגה של לילי, שמסתיימת בזכות החוזקה של לילי לעצור את הזוגיות הרעילה שלהם.


במציאות חיינו, רוב הנשים הנמצאות בסיטואציות אלימות מתקשות להחלץ מהן אם בגלל הפחד והחשש, או מתוך התכחשות למצבן.

הספר מציג את המציאות הזאת מהצד ונותן לקוראים את הידע של מה אפשר לעשות במצבים כאלה וכיצד לצאת מהם.

בנוסף, הספר מראה שתמיד אפשר לבקש עזרה ושחשוב מאוד לספר למישהו לפני שיהיה מאוחר מדי.
81 צפיות4 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

שואה שלנו מאת אמיר גוטפוירנד

הרעיון המרכזי בספר שואה שלנו הוא החיים של ניצולי השואה בישראל והתמודדות שלהם בחברה הישראלית. הספר עוסק בניצולי השואה בישראל ובחברה הישראלית, אני מאוד ממליץ על הספר כי לדעתי הוא מציג את התמודדות של ניצ

bottom of page