top of page
  • תמונת הסופר/תNoa Shellim

לכל הנערים שאהבתי פעם/ג'ני האן

הספר "לכל הנערים שאהבתי פעם" מאת ג'ני האן הוא רומן שנון, מצחיק ונוגע ללב על התבגרות בנסיבות לא פשוטות, על הכוחות והאתגרים הטמונים במשפחה, ועל ההפתעות שהלב מכין לנו לאורך כל הדרך.

הרעיון המרכזי של הספר הוא מסע התבגרות בנסיבות לא פשוטות ותפקידה החשוב של התמיכה מהמשפחה עבור המתבגר.

 

קצת על הספר:


לארה ג'ין היא מתבגרת טיפוסית בת 16. היא מופנמת וביישנית ויש לה רק חברה אחת בשם כריס שהיא גם בת הדודה של ג'נבייב. היא רומנטית וחולמנית ומעולם לא היה לה חבר. יש לה שתי אחיות: מרגו בת ה-18 וקיטי בת ה-10. אמא שלהן נפטרה כשהיו ילדות קטנות ומרגו לקחה על עצמה לטפל באחיותיה ולנהל את ענייני הבית. אבא שלהן הוא רופא שעובד הרבה בלילות, ולכן הוא לא תמיד נמצא אך למרות זאת היחסים בין בני המשפחה טובים והם משפחה קרובה ואוהבת. כשמרגו מסיימת את התיכון היא מחליטה לנסוע ללמוד בסקוטלנד, ולארה ג'ין הופכת למבוגר האחראי בבית ונאלצת להתמודד לראשונה עם הטיפול באחותה הקטנה.

למרות שעדיין לא היה לה חבר, חמישה בנים מצאו חן בעיניה– כל אחד מהם בזמן אחר ולכל אחד מהם היא כתבה מכתב סודי ששמרה בקופסה ישנה שקיבלה מתנה מאמה לפני מותה. אחד מהם הוא ג'וש, האקס הטרי של אחותה, אבל היא שומרת זאת בליבה ולא נותנת לכך להפריע ליחסים עם אחותה ולידידות עם ג'וש. השני הוא פיטר, הנער הכי יפה בשכבה והאקס של מלכת הכיתה, ג'נבייב שגם במקרה הייתה פעם החברה הכי טובה שלה.

יום אחד מגלה לארה ג'ין שמשהו שלח את המכתבים הסודיים שלה לחמשת הבחורים שאהבה.לארה ג'ין מבינה שאם סוד אהבתה לג'וש ייחשף, זה עלול לפגוע באחותה ולהרוס את היחסים ביניהן. היא עושה הכל בכדי להבהיר לג'וש שהמכתב נכתב מזמן וכי הרגשות שלה אליו כבר חלפו לפני זמן רב. גם פיטר קיבל את המכתב, וגם לו נאלצה לארה ג'ין להסביר במבוכה שהוא נכתב מזמן ואינו רלוונטי. במהלך השיחה ביניהם, מבינים לארה ג'ין ופיטר שיש להם אינטרס משותף: לארה ג'ין חייבת להסתיר את רגשותיה האמתיים לג'וש, ואילו פיטר ישמח מאוד לעצבן את האקסית שלו ג'נבייב. פיטר ולארה ג׳ין מחליטים להעמיד פנים שהם זוג ולתפוס את שתי הציפורים במכה אחת. אך לאחר תקופה ארוכה שהם מעמידים פנים לארה ופיטר מבינים שהם התאהבו אחד בשני ומחליטים להיות זוג רשמי. 

תיאור התמונה:


התמונה מתארת מכתב עם לבבות ובתוכו פיטר וג'וש. בחוץ יש תמונה של לארה כדי לתאר את הסיבוך שהיה ללארה ברגע שכתבה את מכתבי האהבה להמון אנשים אבל בעיקר עם פיטר וג'וש, מכיוון שג'וש היה חבר של אחותה, ושכן שלה, ופיטר היה אקס של משהי שהכירה. עיקר הקושי היה הבחירה שהיא צריכה לעשות מכיוון שעדיין אהבה את שניהם. 

" קודם כל, אנחנו צריכים חוזה ושניישר קו על החוקים "הציטוט הזה מתאר את ההתחלה של פיטר ולארה שהוא הסכם הזוגיות בינהם, שבו לארה שמה גבולות לפיטר מכיוון שלא היה לה חבר אף פעם והיא לא יודעת איך להתנהג:


"חוק ראשון - אני לא רוצה שתנשק אותי, אבל אני אתן לך לשים יד בכיס האחורי שלי"

"חוק שני - אתה חייב לצפות בסרט "שישה עשר נרות" ו-"מועדון קרב""

"חוק שלישי - אסור לגלות לאף אחד שהמערכת יחסים הזאת מזוייפת"

"חוק רביעי - אסור להלשין אחד על השני"

"חוק חמישי - פיטר צריך לכתוב ללארה מכתב כל יום"

"חוק שישי - לארה צריכה ללכת למשחקים של פיטר וללכת אתו למסיבות"

"חוק שביעי - פיטר צריך להסיע את לארה ואחותה כל יום לבית ספר"

"חוק שמיני - לארה צריכה לצאת לטיול סקי עם פיטר"(טיול המיועד לזוגות)

 

ההמלצה שלי:

אני ממליצה על הספר מכיוון שהוא מלמד אותנו על חיי הנערות שאנו נמצאים בו עכשיו, נותן לנו טיפים על איך להתמודד עם דברים, לדוגמא בספר הראו שלארה מתמודדת עם זה שאחותה שלחה את כל מכתבי האהבה שהיא כתבה בחייה לכל מני אנשים שאהבה בעברה אך לא שלחה אותם. בנוסף הספר מראה איך להתמודד עם אתגרים משפחתיים, ושלא הכל מושלם גם אצל אחרים, ושזה בסדר, ורק צריך להסתכל על דברים אחרת ולהפוך אותם לטובים וכיפיים. לארה התמודדה עם אתגרים משפחתיים קשים כמו מות אימה בגיל מאוד צעיר, עזיבת אחותה לארץ אחרת כדי ללמוד, אחריות על אחותה הקטנה, אך למרות כל זה היא הצליחה להפוך את כל החוויה הזאת למהנה ומצחיקה, כמו הכנת קינוחים, יחד עם אחותה ואבא שלה. היא המליחה להפוך את כל הרגעים לרגעים שמחים ומהנים, אוסף זכרונות טובים שממשיכים את כל המסורות של פעם.
284 צפיות3 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

שואה שלנו מאת אמיר גוטפוירנד

הרעיון המרכזי בספר שואה שלנו הוא החיים של ניצולי השואה בישראל והתמודדות שלהם בחברה הישראלית. הספר עוסק בניצולי השואה בישראל ובחברה הישראלית, אני מאוד ממליץ על הספר כי לדעתי הוא מציג את התמודדות של ניצ

3 comentarios


שי אמר
שי אמר
27 dic 2022

נועה אהבתי!

נכנסתי לבלוג בגלל שראיתי את הסרט וזה מסקרן אותי איך הספר, משכת לי את העין עם העיצוב והדגשות. אהבתי מאוד את ההמלצה.

סיפורי האהבה של לארה ופיטר והאומץ של אחותה לפרסם שהיא לא יודעת את התגובה של לארה.

למדתי על הקושי של לארה אחרי המוות של אמם, הרצון להראות שהכול בסדר למרות שלא.

אחרי שקראתי את הבלוג עניין אותי לקרוא על ההתבגרות של לארה מתחילת הספר עד סופו וגם הייתי מוסיפה בבלוג את נקודת המבט של פיטר יש לו דמות מרכזית בספר.

Me gusta

בחרתי להיכנס לבלוגים כי הם נורא עניין אותי והבלוג מאוד משך את תשומת ליבי

להפתעתי למרות הזאנר שאני לא נמשך אליו קראתי את הבלוג ומאוד נהנתי מהעלילה ואיך שלארה פותרת את הבעיות שאליהן נקלעה ואת מה שהופכים אליו גוש ולארה מזוג בכפייה לזוג אוהב ונפלא

ואפילו ללמוד משהו

שגם קשרים שלא נראים קשורים או נוצרו מהתחייבויות יכולות להפוך לקשרים נפלאים שכל אחד ירצה להיות באחד כזה


Me gusta

נעה, נראה שהקריאה של הספר הייתה עבורך חוויה מהנה. אכן זה ספר שמתאר חוויות נעורים והתבגרות, תוך התמודדות עם קשיי החיים. מסכימה איתך שהוא מתאים מאוד לקוראים וקוראות בגיל הנעורים שיכולים להנות ולהזדהות עם החוויות. יפה.

Me gusta
bottom of page